Fragmenta endocervicis normotypici partim cum metaplasia plana

Witam odebrałam dzisiaj takie wyniki i nie wiem co one oznaczają. Fragmenta endocervicis normotypici partim cum metaplasia plana. Bardzo proszę na szybką odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : fragment błony śluzowej szyjki macicy w normotypowej budowie, częściowo z metaplazją płaską. Metaplasia plana
oznacza metaplazję czyli przemianę jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały w tym wypadku nabłonka gruczołowego w płaski.