Fragmenty błony śluzowej żołądka z przewlekłym, nieaktywnym zapaleniem

Witam serdecznie ! Rozpoznanie po mojej gastroskopii jest następujące: Fragmenty błony śluzowej żołądka z przewlekłym ( ) nieaktywnym zapaleniem ,metaplazją jelitową ( ) ,bez cech zaniku oraz bez cech dysplazji nabłonka. Biorę 1 raz dziennie Halides 40 mg. Bardzo proszę o wyjaśnienie mojej choroby jakie są rokowania i jaką stosować dietę. Dziękuję i pozdrawiam . lechok

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na stan zapalny błony śluzowej żołądka wynikający z infekcji bakterią H. Pyroli. Wskazana jest wizyta u swojego lekarza oraz włączenie odpowiedniego leczenia.