Fragmenty doczesnej oraz sekrecyjnego endometrium

Witam! Trafiłam do szpitala z obumarła ciążą, indukowano poronienie a następnie wykonano zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy a materiał poszedł do badania, to były resztki po poronieniu. Po 3 tygodniach odebrałam wyniki histopatologiczne, wizytę u lekarza mam za tydzień jednak chciałabym prosić o pomoc w przetłumaczeniu rozpoznania, tj. : Fragmenty doczesnej oraz sekrecyjnego endometrium. Brak utkania kosmków oraz struktur płodu. Co to oznacza, czy wynik jest pozytywny? z góry dziękuję!

Opis: " Fragmenty doczesnej oraz sekrecyjnego endometrium. Brak utkania kosmków oraz struktur płodu." zgadza się z rozpoznaniem klinicznym, o którym Pani pisze, czyli "resztki po poronieniu". Fragmenty doczesnej to nazewnictwo dla zmienionej hormonami ciążowymi śluzówki endometrium. To, że nie ma kosmków ani struktur płodu wskazuje, że do poronienia doszło wcześniej, przed zabiegiem. Sam wynik nie jest ani pozytywny, ani negatywny w rozumieniu czysto medycznym, organicznym.