Furczenie w nosie u 4-miesięcznego dziecka

co zrobic gdy dziecku ma 4 miesiace furczy w nosku.nie ma kataru dobrze je.najgorzej jest jak dlugo lezy i w nocy.tak jakby jakas wydzielina splywala mu do gardla.dlawi sie tym.prosze o pomoc

Milena Lubowicz

Dziecko powinno zostać osłuchane przez pediatrę. Poza tym nos dziecka trzeba regularnie oczyszczać, stosować sól morską/fizjologiczną w aerozolu lub inhalacje z soli fizjologicznej. Na noc można zastosować preparaty na katar np. Otrivin czy Nasivin dostosowane do wieku dziecka.
Pozdrawiam