Gastritis chronica atrophica non-activa

Witam, Dostalam takie wyniki: 1. ) Gastritis chronica atrophica non-activa, zapalenie ( ), aktywnosc (-), zanik ( ), metaplazja (-), 2) Fragmenty blony sluzowej pokryte nablonkiem gruczolowatym, oddzielnie fragmenty nablonka pareepidermalnego pozbawione podscieliska, czy moge prosic o fachowy komentarz jakie sa konsekwencje takiej diagnozy. Z pozdrowieniami Wiesia W.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dokładne tłumaczenie to : Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z cechami atrofii. Może to wpływać na odczuwanie nieprzyjemnych doznań z przewodu pokarmowego oraz zaburzeń trawienia. Wskazana jest konsultacja z gastrologiem oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.