Gastritis chronica partim atrophica et activa et hyperplasia fovealis focalis mucosae regionis antralis

Bardzo prosze o przetlumaczenie wyniku gastroskopii,termin do lekarza w lipcu a teraz nic nie rozumiem "wycinki:gastritis chronica partim atrophica et activa et hyperplasia fovealis focalis mucosae regionis antralis" Rozpoznanie kliniczne: "nacieczone zapalenie faldy sluzowki"

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to: przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka miejscowo zanikowe i aktywne z rozrostem ogniskowym śluzówki w obszarze wpusty.