Gastroskopia i deformatis bulbi duodeni

Witam! Prosze o porade w sprawie wynikow. wynik gastroskopii to:zoladek poddatny na insulflacje, niewielka ilosc tresci plynnej w zoladku.W okolicy odzwiernikowej sluzowka przekrwiona, pstra, faldy pogrubiale.Opuszka dwunastnicy symiernie znieksztalcona. Wnioski: Gastritis reg.antrum.Deformatis bulbi duodeni. Prosze o pomoc, poniewaz lekarz nie wypisal rzadnych lekow. Czy wynik badania jest niepokojacy? Dziekuje za odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik badania sugeruje stan zapalny błony śluzowej. Dodatkowo występuje zmiana w obrębie błony śluzowej początkowej części dwunastnicy. Prawdopodobnie także zmieniona zapalnie. Warto udać się do gastrologa by wdrożyć odpowiednie leczenie.