Gdy dwulatek bawi się maminymi piersiami...

Witam, jestem mamą dwulatka. Synek lubi dotykać moich piersi. Zawsze gdy płacze (siedzi mi na kolanach), albo zaciekawi go coś (np. bajka w telewizji) jego rączka (czasem nawet dwie) wędruje pod moją bluzkę. Gdy śpimy, to także trzyma rękę na moim biuście. Często nawet zasypiając, nie mogę tego uniknąć. Nawet najdrobniejszy bunt z mojej strony kończy się jego płaczem i krzykiem. Był czas kiedy mi nie przeszkadzało to tak bardzo, ale coraz częściej zdarza się, że synek szczypie, naciska i drapie... Czasami nieświadomie, a czasem jednak specjalnie. Nie jestem mu w stanie wytłumaczyć, że tego nie chcę, że mnie to boli i jest już za duży na takie zabawy. Moje argumenty do niego nie przemawiają.

Chwilami myślę, że za wcześnie odstawiłam go od piersi. Miał wtedy rok. Samo odstawienie było naprawdę łatwe, uniknęliśmy z mężem większych płaczów. Myśleliśmy, że jest na to gotowy. Może się myliliśmy??? Jak mam odzwyczaić synka od tego trudnego dla mnie nawyku? Może są jakieś sprawdzone sposoby (np. owijanie bandażem piersi)? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź:)

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

W zachowaniu dziecka nie ma nic niepokojącego oprócz tego, że może być ono dokuczliwe i pewnie krępujące dla Pani. Jeżeli dziecko robi to w sytuacjach , kiedy jest uspokojone, wyciszone ma to charakter pewnej stymulacji ułatwiającej dodatkowo zrelaksowanie się. Znam dzieci, które bawią się włosami mamy, głaszczą po rękach albo domagają się głaskania np. po plecach. Zachęcam do wprowadzenia pewnego zastępnika np. przytulanie maskotki (miła w dotyku, może być gumiasta:)), podusi itp. Warto zbyt wiele dziecku nie objaśniać i tłumaczyć ponieważ długie komunikaty są niejasne i niezrozumiałe. Proszę uzbroić się w cierpliwość przy wprowadzaniu zmian, ponieważ maluszek, przyzwyczajony do pewnych rytuałów może wyrażać swój sprzeciw i to dość ostro:) Zachęcam do wprowadzenia masażyków, np. po kąpieli przed spaniem, co na pewno korzystnie wpłynie na nastrój dziecka, dostarczy nowych wrażeń , zapewni poczucie bliskości:)

Pozdrawiam