Gdzie mogę otrzymać pomoc?

Witam. Mam 28 lat i mam sporą niedowagę przy wzroście 180 i wadze 53-54 kilo. Trudno mi siebie zaakceptować i życie jest koszmarem. Gdzie mogę się udać na leczenie i ile muszę zapłacić? Dziękuję.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam Pana!

W pierwszej kolejności powinien się Pan zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu w celu postawienia dokładnej diagnozy. Jeżeli okaże się, że jest Pan zdrowy, powinien Pan zasięgnąć również konsultacji u dietetyka oraz psychologa. Jeżeli zdecyduje się Pan na leczenie w poradni państwowej za taką wizytę oczywiście nic Pan nie płaci. Jeżeli chodzi o konsultację prywatną, ceny są bardzo różne i zależą od Pana miejsca zamieszkania, stopnia wykształcenia specjalisty itp. Nie wiem w jakiej miejscowości Pan mieszka, więc trudno mi podać orientacyjną kwotę. Myślę, że w wyborze najlepszej placówki pomoże Panu lekarz prowadzący. Na pewno potrzebne jest Panu wsparcie psychologa, aby m.in. odbudować Pana samoocenę. Jestem przekonana, że podchodząc do problemu z tych kilku stron uda się znaleźć rozwiązanie. Czego serdecznie Panu życzę i pozdrawiam!