Gdzie mogę uzyskać pomoc?

Witam, choruję na depresję od prawie trzech lat. Ponad pół roku temu straciłem pracę. Później otrzymywałem zasiłek dla bezrobotnych i było w sumie wszystko w porządku, bo było mnie stać na leki. A teraz czuję się fatalnie, bo nie biorę leków, bo nie mam na nie pieniędzy. Nie poszedłem ostatnio na wizytę do lekarza, gdyż uznałem, że nie ma to sensu, bo i tak nie wykupię sobie leków, a sama rozmowa z lekarzem mi przecież nie pomoże. A na dodatek brak pieniędzy to nie jedyny problem w moim życiu. I nie ukrywam, że moja sytuacja do ciekawych nie należy. Gdzie mogę uzyskać pomoc?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Nieleczona depresja ma tendencję do przewlekania się, narastania, negatywnie wpływa na życie pacjenta, często jest wręcz zagrożeniem życia. Dlatego też namawiam mimo wszystko do wizyty u psychiatry. Myślę, że szczera rozmowa z psychiatrą, poinformowanie go o problemach z wykupieniem recept również może pomóc. Po wspólnym ustaleniu priorytetów można starać się zamienić lek na inny, tańszy, a równie skuteczny. Niekiedy lekarze posiadają próbki leków, które mogą dać pacjentowi. Psychiatra może również napisać zaświadczenie do Ośrodka Pomocy Społecznej opisujące zaistniałą sytuację. Na podstawie zaświadczenia oraz prośby zainteresowanego OPS może refundować niezbędne leki.