Gdzie może być źródło, jeśli usunięto guz przerzutowy z móżdżku?

Mamie (68 l) wycięto doszczętnie guza z móżdżku 3,5 cm. Neurochirurg stwierdził że to jest guz przerzutowy, wynik histopatologiczny będzie za 6 tygodni. Przed operacją przeswietlono płuca i brzuch, i oprócz guza nadnercza 4 cm nic nie znaleziono. Gdzie może być źródło? 12 Skąd lekarz wie bez badań że to guz przerzutowy?

Lek. Paweł Szadkowski

Doświadczony chirurg może to w przybliżeniu określić na podstawie morfologii guza oraz czasami jego lokalizacji. Lokalizacja z dużym prawdopodobieństwem wyjaśni się po wyniku histopatologicznym.