Gdzie można zgłosić niezadowolenie z prywatnych usług specjalisty?

Jeśli jestem niezadowolony z prywatnych usług jakiegoś specjalisty, to jest jakiś urząd, do którego mogę zgłosić merytoryczne zastrzeżenia?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W sprawach dotyczących błędów lekarskich lub nieetycznego zachowania się lekarzy, skargę można złożyć także w Biurach Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowych Izb Lekarskich, właściwych terytorialnie. Instancją odwoławczą dla ROZ jest Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej.