Gdzie najlepiej zajmą się osobą chorującą na schizofrenię?

Witam. Mój brat ma 26 lat. Od 4 lat choruje na schizofrenię. Chciałabym mu pomóc, wysłać na leczenie ale nie do szpitala psychiatrycznego bo tam już był i źle się czuł, tylko do jakiegoś ośrodka w którym są osoby mniej więcej w jego wieku. Gdzie będzie czuł się swobodniej, aby ten szpital nie pogarszał całej sytuacji, jestem gotowa zapłacić za ośrodek. On jest dla mnie wszystkim chce mu pomóc z całego serca. Tylko gdzie mam się kierować? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podstawowym celem leczenia chorych na schizofrenię jest umożliwienie im prowadzenia jak najbardziej satysfakcjonującego życia, z możliwością powrotu do społeczeństwa. Dobry kontakt psychiatry z chorym oraz wspólne podejmowanie decyzji (tzw. sojusz terapeutyczny) może znacznie poprawić stosowanie się pacjenta do zaleceń i dać lepsze wyniki leczenia. Proponuję skorzystać z porady psychiatry praktykującego w Pani okolicy. On z pewnością doradzi jakiś ośrodek. Tak będzie znacznie łatwiej gdyż nie wiem skąd Pani jest i jaki typ choroby dotknął Pani Brata.