Gdzie należy się udać w przypadku uczucia ciężkości w łydkach oraz mrowienia i opuchlizny nóg?

witam. jestem rok po porodzie, od kilku dni mam uczucie ciężkości w lydkach, czuje mrowienie czasem bol. nie są spuchniete, ani twarde. ale wiem że zakrzepica często jest bezobjawowa. zrobilam badania, morfologia wszystko w normie jedynie ob wyszło przy granicy bo 20 a norma do 20. Cholesterol 207 a norma do 200. crp 0.1 więc ok. martwię się czy nie grozi mi zatorowosc plucna? czy powinnam się udać do naczyniowca z tymi.nogami? żylaków nie mam. często mam wysoki puls ale tak już mam i czuje klucie w sercu. proszę o radę.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wskazywać na niewydolność żylną i z tego powodu warto wykonać USG doppler naczyń kończyn dolnych. Jeśli badanie wykaże nieprawidłowości najlepiej udać się na konsultację do chirurga naczyniowego. Badaniem laboratoryjnym, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest w stanie wykluczyć zakrzepicę żylną jest stężenie D-dimerów.