Gdzie się udać z bólem biodra po zewnętrznej stronie?

Mam taki problem, że ok 2 miesiące pobolewało mnie biodro. Ból nie był stały, w końcu przestał praktycznie dokuczać. Już 2 dzień bardzo dziwnie boli mnie znowu, ale tym razem ból ostry pojawia się po zewnętrznej stronie biodra po czym trochę się zmniejsza po chwili i promieniuje do kolana . Napady takiego bólu trwają max minute i pojawiają się co kilka minut. Zauważyłam, że pośladek jest dużo większy niż niż drugi a samo biodro również jest większe niż to zdrowe. Ze względu na ostry ból, wzięłam Ibuprom sprint caps ale nic się nie zmieniło. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to gdzie się udać i do kogo ? . Nie odniosę wysoko nogi że względu na bòl... Dodam,że chodzę normalnie na te nogę. Dziękuję

Podane objawy mogą wskazywać na stan zapalny, ciężko postawić konkretną diagnozę bez badania. Proponuję w pierwszej kolejności wizytę u lekarza rodzinnego, do rozważenia kontrola u reumatologa i ortopedy. Pozdrawiam.