Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie szukać pomocy w stanach zdenerwowania?

Obgryzanie paznokci od kilkunastu lat. Dodatkowo denerwuje się przed każdą nową sytuacją. Duzy skok tętna: wizyty u lekarza i inne nowe zdarzenia. Często sie denerwuje. Gdzie szukać pomocy
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 2 miesiące temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Witam

Proponuję poszukać dobrego psychoterapeuty, aby przyjrzeć się swoim lękom, rozkminować źródło niepokoju ,aby przepracować je , co w konsekwencji przyniesie poprawę samopoczucia i zwiększenie komfortu psychicznego.

Pozdrawiam

Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
0

Proponuję zacząć od ...siebie! Zdenerwowanie, niepokój, obawy przed nowymi sytuacjami to nie choroba! Nadmierne ich nasilenie lub występowanie zbyt częste może tworzyć problemy. Dlatego proponuję zacząć od autorefleksji. Przeanalizować, jakie pojawiają się wówczas myśli, czego obawia się Pan w tych sytuacjach? Jak radził sobie Pan z tymi sprawami w przeszłości? Co nasila te niepokoje, a co zmniejsza? Z kim może Pan o tym porozmawiać? A jeśli nie ma takiego kogoś, to dlaczego? Życie bez emocji, bez reagowania na wydarzenia jest niezwykle ubogie. Tak reagują rzeczy, a nie żywe istoty. Emocje to "paliwo" pozwalające reagować na stresory. To zwiększenie czujności pozwalające na przygotowanie reakcji na nowe wydarzenia. Oczekiwanie pomocy z zewnątrz to trwanie w bezradności.

Nawet jeśli zdecyduje się Pan na psychoterapię, autorefleksja pomoże w niej.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy