Gdzie szukać pomocy w związku z bólem łokcia i barku?

Mam problem z lewym łokciem i barkiem. Ból jest już od kilku lat, myslalem że przejdzie, ale jest coraz gorzej. Łokieć boli gdy jest zgięty do tego stopnia, że muszę prostować rękę. Co to może być? Gdzie szukać pomocy? Bark natomiast boli gdy na nim leżę i praktycznie nie da się na nim spać, gdy trzymam ręce nad głową czy miałaby utrzymać w ręce ciężar i to dość nieduży. Gdzie szukać pomocy?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Jeśli chce Pan poważnie podejść do opisanego problemu zalecam konsultację ortopedy lub fizjoterapeuty który wykonają dokładny wywiad oraz badanie narządów ruchu i zlecą odpowiednią diagnostykę aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i zaleci odpowiednie leczenie np rehabilitacyjne.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Opisane przez Pana dolegliwości mogą mieć różne podłoże, dlatego konieczna jest w tym przypadku konsultacja lekarska i odpowiednia diagnostyka. Dopiero lekarz po dokładnym zbadaniu i weryfikacji wyników będzie mógł określić, z jakim schorzeniem się Pan boryka i jak można mu zaradzić. Wspomina Pan, że te dolegliwości odczuwa już od kilku lat, więc tym bardziej proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza. Najpierw najlepiej będzie, jeżeli uda się Pan do ortopedy. Możliwe, że lekarz zleci Panu badanie RTG tych okolic. Czasami niezbędne jest również wykonanie dodatkowych badań, jak np. rezonansu, który pozwala na dokładnie zobrazowanie tych miejsc i wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości.

Czasami długotrwały ból tych miejsc może mieć charakter przeciążeniowy. Zdarza się, że jego podłożem są problemy z kręgosłupem. Długotrwały ból łokcia promieniujący do barku może sygnalizować także schorzenie o nazwie „łokieć tenisisty”. W przypadku jej zaawansowania, pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe zarówno w czasie różnych aktywności, jak i spoczynku. To tylko kilka z możliwości, dlatego proszę nie odkładać wizyty lekarskiej w czasie, tylko jak najszybciej ustalić źródło problemu i rozpocząć leczenie. Więcej informacji na podobny temat znajdzie Pan w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lokcia-zwyrodnienie-zapalenie-lokiec-tenisisty https://portal.abczdrowie.pl/bole-barku-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-bolesnego-barku

Warto także sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bol-reki-miedzy-barkiem-a-lokciem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-bolu-promieniujacego-od-barku-do-lokcia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.