Gdzie szukać przyczyny swoich dolegliwości?

Dzień dobry Od około roku zmagam się z problemami żołądkowymi. Puste odbijanie się, wzdęcia brzucha, ból brzucha. Nie znalazłem za bardzo korelacji z tym co jem. Czasem po kilku dniach jest dzień jakby nigdy nie było problemów. Nie mam helicobakter, robione wyniki na przeróżne bakterie, nic. Wynik gastroskopii jest taki, że mam gastropatie rumieniowa ale z tego co mówił lekarz, połowa ludzi w tych czasach to ma i nie jest to mocny stan zapalny. Nie powinien dawać aż takich objawów. Biorę aktualnie leki IPP ale o ile wcześniej trochę pomagały to teraz w sumie ciągle jest tak samo. "od pasa w dół" wszystko jest idealnie, żadnych zaparć czy biegunek. Gdzie szukać przyczyny? Lekarz u którego byłem wypisał IPP i "jeździć obserwować" ale dobrze by było znaleźć przyczynę

Witam,

w opisanych objawach brak szerszej diagnostyki usg j.brzusznej oraz diagnostyka z krwi morfologia z rozmazem, OB, CRP, lipidogram, próby wątrobowe, amylaza, lipaza, kreatynina, glukoza. Z wynikami udać się do gastrologa który wykona badanie podmiotowe, przedmiotowe i oceni wyniki z klinicznymi objawami aby znaleźć przyczynę dolegliwości opisanych przez Pana.

Również wskazana wizyta u dietetyka klinicznego który będzie pomocny w opisanych objawach.

Pozdrawiam