Gdzie w Opolu mogę bezpłatnie skorzystać z terapii?

Jestem 21-letnią studentką Politechniki Opolskiej. Poszukuję terapeuty, który pomoże mi bezpłatnie. Bardzo proszę o namiary do kompetentnej osoby. Przyznaję, że nie stać mnie na terapię, jak również jestem świadoma tego, co dzieje się ze mną. Problemy z nauką, sprzątaniem, jakimkolwiek działaniem. Częste zamykanie się w domu, brak umiejętności utrzymywania kontaktów z innymi. Częste stany przygnębienia i lęków. Bardzo proszę o pomoc, gdyż moje poszukiwania kompetentnej osoby spełzają na niczym.
KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

Sugerowałabym, abyś zgłosiła się do poradni zdrowia psychicznego. Tam na pewno uzyskasz pomoc ze strony psychiatry, który postawi diagnozę i zaproponuje leczenie, prawdopodobnie farmakologiczne. Leki powinny przynieść poprawę samopoczucia i zmniejszyć dolegliwości lękowe. Adresy poradni znajdziesz w internecie.

Psychoterapia jest refudowana w minimalnym stopniu i są to raczej konsultacje. Z moich informacji wynika, iż jedyną możliwością odbycia bezpłatnej psychoterapii jest pobyt w szpitalu na oddziale dziennym lub w ośrodku współpracującym ze szpitalem. Jednak, aby się tam dostać, wymagane jest skierowanie z poradni.

Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś w pierwszej kolejności zgłosiła się do poradni zdrowia psychicznego w Opolu. Tam powinnaś uzyskać najwięcej informacji.

Pozdrawiam