Gęsta wydzielina z pochwy a ryzyko ciąży

Urodziłam12majaCesarskimC .Po5 tyg. zaczęłam przyjmować antykoncepcje dla matek karmiących piersią . W3 dniu antykoncepcji dostałam okres trwający4dni . Po zażyciu ostatniej tabletki miesiączki nie było - odstawiłam je.Zaczęliśmy z mężem używać prezerwatyw .Od tamtej pory nie mam okresu a minęło 11 tygodni i 3 dni . Piersią nie dokarmiam od 4 tygodni.Tydzień i 3 tygodnie temu zrobiłam 2 testy ciążowe-negatywne . Mam dzis białe upławy o gęstej papkowatej wydzielinie czy mogę być w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Jeżeli używacie Państwo prezerwatyw to szansa na ciążę jest znikoma. Dodatkowo potwierdzają to negatywne wyniki testów. Jeżeli w trakcie stosunków nie doszło do jakichś ryzykownych zachowań to ciążę można wykluczyć. Zaburzenia w menstruacji mogą być wywołane rozchwianiem gospodarki hormonalnej. Dodatkowo często stosując antykoncepcję dla matek po porodzie czyli tabletek zawierających sam progesteron mogą pojawiać się krwawienia śródcykliczne.