Gęsty i przewlekły katar

Od trzech tygodni utrzymuje mi się katar. Na ten moment jest on gęsty, a jego kolor jest naprzemiennie: raz przezroczysty, a raz żółty jak kurze żółtko. W ciągu tych 3 tyg. skorzystałam z kropli do nosa (otrivin) jeden raz. Nie jestem alergikiem. Katar jest uciążliwy, ponieważ spływa do gardła. Czy jest jakiś sposób, by karat zniknął na dobre? Może jakiś lek bez recepty?

Witam. Jeśłi objawy utrzymują się powyżej 3 tygodni sugeruję odwiedzić lekarza rodzinnego. Na początek proponuję płukanie jamy nosowej kilka razy dziennie roztworem soli morskiej (np. Marimer, Sterimar), zwiększone przyjmowanie płynów.