Gęsty katar u niemowlaka

Co można podać 9,5 mies. dziecku na bardzo gęsty długi katar. Prawdopodobnie infekcja od rodzeństwa. Dziecko miało wymaz końcem października- flora fizjologiczna. Katar jest ściągany marimerem do tego aloe vera inhalacje z soli. Taki sam katar miał przez 2 tyg. w listopadzie (doszła biodacyna, ponieważ zrobił się zielony). Przeszło na tydzień i znowu od nowa to samo. Katar mu spływa i powoduje kaszel

Małgorzata Panek

Proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.
Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Jeżeli katarowi nie towarzyszy gorączka nie ma powodu żeby odwiedzać lekarza i można stosować domowe metody. Jeżeli pojawi się gorączka lub inne niepokojące objawy należy udać się do lekarza.