Głębokie blizny po trądziku

Witam. Rok temu zaczęłam leczenia Axotretem i po ośmiu miesiącach miałam ładną cerę, jednak na czole pozostały głębokie blizny, a na lewym policzku blizny czerwone, smaruję teraz twarz Locacidem dwa razy w tygodniu, a moja cera jest bardzo wysusona oraz czerwona (nos i policzki). Czy jest jakiś dobry spodób na pozbycie się czerwonych wypieków? Wydaje mi się, że przed stosowaniem leków też miałam taki problem, jednak w mniejszym stopniu. Pozdrawiam ;)

Rumień, złuszczanie, suchość i pieczenie skóry mogą być objawem stosowanego Locacidu. Skoro leczona była Pani preparatem doustnym, proszę przedyskutować ze swoim lekarzem prowadzącym potrzebę dalszego stosowania Locacidu. Utrwalony rumień i blizny potrądzikowe można leczyć, stosując odpowiednie zabiegi (np. IPL, laser frakcyjny).