Głodzenie się i wymiotowanie a bulimia

Witam , Pół roku temu przeszlam na diete . schudlam 10 kg ale caly czas chce wiecej jak zjadam cos "zakazanego" pije sierodki przeczyszczajace co jakis czas wymiotuje na sile po zjedzeniu np .5 kanapek na raz (srednio 2 razy w miesiacu ) . codziennie przegladam sie w lustrze czy jestem chuda i chce byc jeszcze chudsza , mierze sie troche zaczelo to byc moja obsesja zastanawiam sie czy to normalne ze sie glodze przez tydzien nic nie jem czy to juz bulimia czy anoreksja nie mam napadow glodu .

Dzień dobry,

Pani zachowania nie mieszczą się w normie i ma Pani świadomość tego.
Jeżeli chce Pani je zmienić, to jak najbardziej namawiam na podjęcie leczenia - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie lub na oddziale specjalizującym się w leczeniu zab.odżywiania (IPiN w Warszawie, Szp.Uniwersytecki w Krakowie).

Witam,
Pani objawy wskazują na występowanie zaburzeń odżywiania. Nie podaje Pani wielu istotnych danych takich jak BMI, wcześniejsza waga, okoliczności pojawienia się objawów czy tez bardzo ważnych danych dotyczących Pani życia, trudno jest więc stwierdzić z jakim konkretnym zaburzeniem mamy do czynienia. Może to być jadłowstręt psychiczny atypowy, jednak podane przez Panią dane nie pozwalają na postawienie jednoznacznej diagnozy. Myślę, iż najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pani na wizytę do psychologa lub psychiatry. Zaburzenia odżywiania podlegają leczeniu, nie warto więc męczyć się z nimi na własną rękę.
Życzę Pani powodzenia w terapii i trwałej poprawy samopoczucia:).