Głośna praca jelit u 19-latki

Witam. Moim problemem jest dość głośna praca jelit. Dzieje się tak zarówno po posiłku jak i po jakimś czasie po posiłku. Mam tak od kilku dni. Dodam, że mam 19 lat. Nie jestem na żadnej diecie i nigdy nie byłam. Czym to może byc spowodowane i jak temu zapobiegać? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zweryfikować swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Prawdopodobnie jest to związane z rodzajem przyjmowanego pokarmu. Dodatkowo powodem dolegliwości może być zaburzona flora jelitowa.

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem przejściowej nadwrażliwości jelit spowodowanej np. zakażeniem wirusowym lub błędem dietetycznym.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane błędem dietetycznym. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości w obrębie układu pokarmowego. Jeśli sytuacja nie unormuje się w ciągu najbliższych kilku dni to konieczna będzie wizyta u lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana głośna praca jelit może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik błędu dietetycznego, infekcji pasożytniczej jak i innych patologii przewodu pokarmowego. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak objawy nie ustąpią w ciągu kilku najbliższych dni, sugeruję konsultację z lekarzem POZ.