Głośne dźwięki wydawane przez męża w czasie spania

Mąż od 6 miesięcy w nocy przy wydechu wydaje bardzo głośne dźwięki przez otwarte usta, przypomina to dźwięk klikania, np. naciskaniu na wieczko butelki, które nie otwarte klika. Nigdy wcześniej nie chrapał ani nie miał żadnych problemów z głośnym oddychaniem, to przyszło nagle w jednej nocy sie pojawiło.Od lat ma chore zatoki, oddycha ustami i jest alergikiem. Zaczęłam stosować stopery, ale jest tak głośny, że nich mnie wybudza ze snu. Proszę o pomoc. czy da się to jakoś wyleczyć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę nakłonić Męża aby zgłosił się do laryngologa. Konieczne jest bezpośrednie badanie.