Głosy i spadające przedmioty po śmierci dziadków

Boję się, nie wiem co się dzieje. W moim domu zmarła kiedyś babcia, a niedawno zmarł mi dziadek. W moim domu zaczęły same spadać przedmioty choć nikogo nie ma w pokoju. Różne rzeczy same się poruszają.Widzę cienie, a na cmentarzu słyszę szepty i kroki ludzi, choć nikogo nie ma. W nocy mam wrażenie, że ktoś stoi nad łóżkiem i mnie obserwuję. Nie mogę pozbyć się uczucia lęku. Mama nie chce o tym rozmawiać, a taty nie ma. Inni ludzie nie traktują tego poważnie, a ja nie wiem już co robić, boję się.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. Myślę iż Pani odczucia wiążą się z bardzo silnym wstrząsem psychicznym po stracie bliskich osób. Polecam Pani wizytę u psychologa. Warto także w tym okresie przebywać więcej w gronie rodziny.

Dzień Dobry,

Ponieważ niedawno odszedł Twój Dziadek, potrzebujesz czasu, żeby przystosować się do nowej sytuacji.
Proponowałabym, żeby poprosić, żeby jednak Mama wybrała się z Tobą na konsultację z psychologiem, tym bardziej że nie chce takich rozmów podejmować i kontynuować.

Życzę Ci tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com