Głosy wywołujące lęki przy nerwicy natręctw

witam juz nie daje rady mam silną nerwice natrectw glosy rodziny wywołuja u mnie lęki nawet moj jak słysze to mam lęki biore leki ale nie pomagają boje sie ze juz nie dam rady i sobie cos zrobie

Dzień dobry,

Czy poza stosowaną farmakoterapią, ma Pan kontakt z psychologiem/psychoterapeutą ?
Czy zgłaszał Pan psychiatrze, że leki nie dają wystarczającego efektu ?

Witam Panią serdecznie. Po tak krótkim liście trudno mi jest właściwie okraślić co Pani dolega, czy rzeczywiście jest to nerwica natręctw. Skoro Pani tak pisze to pewnie ktoś postawił taką diagnozę. Nasilenie objawów jest tak silne, że jest Pani na lekach. Z drugiej strony jest Pani bardzo młoda. Zastanawiam się, czy ktokolwiek proponował Pani wcześniej psychoterapię. Jest to metoda leczenia m.in. zaburzeń nerwicowych, lęków. Ja polecam Pani szczególnie psychoterapię psychodynamiczną. Praca taka jest okazją do poszukania przyczyn zaburzenia, a nie tylko leczenia objawów (jak w przypadku leków). Najpierw należałoby się udać do psychologa - psychoterapeuty na konsultację. Tam po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu psycholog zaproponuje Pani najbardziej właściwą metodę leczenia. Ważne jest by podjąć pracę i wytrwać w niej. Tylko Pani może to dla siebie zrobić. Zachęcam. Małgorzata Danielewicz