Gorączka i brak rumienia po ugryzieniu kleszcza a borelioza

Syna(8 lat) ugryzł kleszcz.Po tygodniu syn miał dwa dni gorączkę,do tej pory nie ma innych objawów ani rumieńca.Lekarz podał mu antybiotyk Duomox.Wykonałam mu badanie testem przesiewowym.Wyniki to:P-ciała p/Borrelia IgG-24,4(zakres to=15dodatni)a p-ciała p/Borrelia IgM-41,9(zakres to=22 dodatni). Czy te wyniki jednoznacznie wskazują boreliozę? Lekarz rodzinny u którego byłam z wynikami nie był w stanie stwierdzić że to na 100% jest borelioza.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Diagnoza boreliozy nie zawsze może opierać się na fakcie występowania lub nie objawów choroby, takich jak np rumień . Jednak wykonane badania jednoznacznie wskazują na świeżą postać choroby. Głównie przeciwciała IgM potwierdzają zakażenie.