Gorączka i zapalenie gardła u 8-miesięcznego niemowlaka

niemowlę 8 miesiecy, tydzień temu stwierdzone wirusowe zapalenie gardła. Podawano ibuprofen i paracetamol. gorączka ustąpiła po 2 dniach. Od wczorajszej nocy ponownie gorączkuje. Ponad 38.5 . Po podaniu paracetamolu temperatura spada. Co może być przyczyną powrotu podwyższonej temperatury?. Dziękuję za odpowież.

Milena Lubowicz

Nie można wykluczyć, że to nawrót dolegliwości albo doszło do nadkażenia bakteryjnego i konieczny będzie antybiotyk. Konieczna jest wizyta u pediatry i zbadanie dziecka.
Pozdrawiam