Gorączka po antybiotykoterapii u 3-latki

mam pytanie moja 3 letnia córka była chora przez tydzień dobry brała antybiotyk amoxilav czy jakoś podobnie(nie pamiętam) i syrop jovesto i pulneo bo miała kaszel ten kaszel ma do tej pory i dzis gdy wróciła z przedszkola miała 38 c gorączki?? antybiotyk sie skończył. i nie pokoję się tymi gorączkami?? co to może być? może ten antybiotyk był nie trafiony??

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najprawdopodobniej doszło do ponownego zakażenia nowym patogenem. Polecam zasięgnąć konsultacji pediatry, który zbada dziecko i odpowie na Pani wątpliwości.