Gorączka podczas ząbkowania u 6-miesięcznego dziecka a podanie Paracetamolu

6 miesieczne dziecko mi goraczkuje przy zabkowaniu przy jakiej temperaturze podac paracetamol

Mikołaj Cyganok

Witam! Uważa się, że nie ma potrzeby obniżania temperatury, jeżeli nie przekracza ona 38 stopni Celsjusza. Proszę pamiętać, że Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, dzięki czemu może złagodzić bolesność ząbkowania, co umożliwi dziecku spokojniejszy sen (przy podawaniu na noc). Najlepiej jest jednak podawać leki zgodnie z zaleceniami lekarza, który zalecił ich stosowanie.