Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gorączka pomimo stosowania antybiotyku na zapalenie dróg moczowych u niemowlaka

Dzień dobry, Mój 3,5miesięczny synek przyjmuje przez 3 doby Zinnat na zapalenie dróg moczowych. Niestety nadal utrzymuje się temperatura w granicy 38stopni. Czy to oznacza, że antybiotyk nie działa i konieczna jest konsultacja na pogotowiu/w szpitalu, czy też może być tak, że zadziała po pewnym czasie?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Proszę kontynuować leczenie antybiotykiem i obniżać gorączkę .
jeżeli po ukończeniu antybiotykoterapii nie będzie poprawy, bądź też w jej trakcie objawy ulegną nasileniu, proszę zgłosić się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy