Gorączka u 8-miesięcznego dziecka

Witam mam pytanie mój mały ma temperaturę od wczoraj wieczorem ma 8 miesiecy. Temperatura ta utrzymuje sie 38.9 stopni podaje mu nurofen i paracetamol na zmiane mi sie wydaje ze to ząbki bo jak smaruje dziąsełka i podaje leki to przechodzi.Czy powinnam iść z tym do lekarza? To moje pierwsze dziecko i zawsze jeżdziłam z byle powodu . Może teraz też powinnam?

Małgorzata Panek

Przy ząbkowaniu u dziecka może wystąpić stan podgorączkowy, ale nie powinno być gorączki. Proszę zgłosić się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam