Gorączki u sześcioletniej córki

Witam, moja sześcioletnia córka w ciągu ostatnich dwóch miesięcy miała gorączkę, pojawiała się co jakieś 3 tyg, głównie w nocy, osiągała ponad 38 st (mierz. pod pachą), po lekach temperatura spadała, trwało to dwa dni. Po ok. 3 tygodniach ten sam objaw powrócił. Oprócz podwyższonej temperatury i bólu głowy(podczas gorączki),córka na nic się nie skarży.Po epizodach gorączki wszystko wraca do normy, jest energiczna itp. W sierpniu zrobiłyśmy morfologie i wyniki sa w normie. Skąd te gorączki?pozdr.

Milena Lubowicz

Być może to tylko infekcje wirusowe? A może dziecko ma popsute zęby, które są źródłem infekcji? Gdyby jednak problem znowu się myślę, że należałoby pomyśleć o konsultacji specjalistycznej-reumatologicznej. Może Pani również wykonać dziecko OB i ASO.
Pozdrawiam