Gorączkowanie u 4-miesięcznego dziecka

moj synek 4 miesieczny goraczkuje juz drugi dzien temperatura 38 nie ma zadnych innych obiawow, bardzo wklada raczki do buzi

Milena Lubowicz

Przyczyną może być ząbkowanie, ale należałoby obejrzeć dziąsła dziecka. Można dziecku podawać leki przeciwgorączkowe w dawce dostosowanej do masy ciała. Gdyby przez kilka dni nie było poprawy albo dołączyły się objawy niepokojące proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam