Gradówki, ból oka i powieki

Mam na 4 gradówki na oku. Rozmnożyły się po usunięciu pierwszej. 3 na powiece górnej, jedną na dolnej. Od prawie 2 lat stosuję erytromecyne do oczu, smarując codziennie wieczorem brzegi powiek. Dodatkowo codziennie robie okład z cieplego jajk i rozmasowuję. Dzięki temu gradówki nie pojawiają się na zewnątrz powieki i ich aktywnosc jest mniejsza. Teraz, od 2 tygodni, odczuwam wielki ból oka i powieki. Co dalej z tym zrobic ? Zaden lekarz nie potrafi mi pomóc ....

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety proces leczenia tego typu zmian jest długi i wymaga cierpliwości. Warto jednak w przypadku braku jakiejkolwiek poprawy zgłosić się do lekarza aby zmienić antybiotyk.