Granica błędu w wynikach policyjnych testów na obecność narkotyków

Jaka jest granica błędu w wynikach testów na obecność narkotyków wykonywanych przez policję? Czy jeżeli wynik wyniósł 21 ng/ml (opiaty), mogło to być 20 ng/ml? Czy te badania są obarczone jakimś błędem, czy jest jakaś tolerancja w takich badaniach, czy mógł wystąpić błąd w takich badaniach?

Witam Pana serdecznie!

Policja dysponuje różnymi rodzajami testów stwierdzających obecność narkotyków w organizmie. Z reguły jednak nie mają one 100% dokładności. Dlatego po wykryciu jakiejkolwiek zawartości narkotyków dana osoba jest kierowana na badania krwi, które ostatecznie potwierdzają lub obalają wynik testu. Jeżeli chce Pan mieć pewność oraz dokładną informacje odnośnie ilości danej substancji w organizmie proponuję przeprowadzenie badania krwi.

Pozdrawiam