Gravid obsoleta?

W karcie informacyjnej  z leczenia szpitalnego wpisano rozpoznanie: gravid obsoleta. Chciałabym wiedzieć co oznacza ten łaciński zapis.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

W karcie informacyjnej  z leczenia szpitalnego wpisano rozpoznanie: gravid obsoleta. Chciałabym wiedzieć co oznacza ten łaciński zapis. Witam!

Termin Gravid obsoleta oznacza ciążę obumarłą, czyli kiedy dochodzi do wewnątrzmacicznej śmierci płodu.

Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat poronienie - przyczyny i profilaktyka.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!