Gronkowiec złocisty a rekonstrukcja ACL

Witam jestem po kilku operacj przedgoday nosa i 2 rekonstrukcjach ucha z nosa ciagle saczy sie krew i zrobionych wymazach stwierdzono gronkowaca złocistego liczne kolonie ale to nie to jest problemem a mianowicie przygotowuje sie do rekonstrokcji ACL zaden ortopeda nie chce mnie operowac bo mam gronkowaca. kazdy mówi ze trzeba przejsc kuracje antybiotykowa ale zaden lekaz nie chce sie podjac leczenia ostatani wymaz z nosa pokazal stahyococcus aureus metylino-wrazliwy,pojedyncze kolonie i COdalej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podejście ortopedów jest zrozumiałe gdyż zakażenie rany pooperacyjnej gronkowcem złocistym jest bardzo ciężkie do leczenia i powoduje znaczne wydłużenie się kuracji. Wskazane byłoby przeprowadzenie kuracji zgodnej z antybiogramem penicyliną półsyntetyczną.