Gronkowiec złocisty w kale u dziecka

u 4 -m-cznego dziecka w kale wykryto bakterie szpitalnej wersji gronkowca zlocistego skapy wzrost czy tojest grozie dla zycia dziecka , do tej pory dzieckorozwijasie prawidlowo przybiera na wadze nie ma biegunek ani zaparc nie ulewa wszystko jest ok. ma na skorze takie suche czerwone wybroczyny (wygladaja jak liszaje sa suche I rozowe lekarz przepisal biseptol czy to dziecko moze zarazic inne dzieci jaktego uniknac Z gory Dziekuje za odpowiedz

Milena Lubowicz

Na razie dziecko nie choruje, widać jest tylko nosicielem. Oczywiście może zarazić innych. Bezwzględnie należy dbać o higienę, myć dokładnie ręce po każdorazowej zmianie pieluszki dziecka.
Pozdrawiam