Grupy wsparcia w walce z chorobliwym obżarstwem

Poszukuje grupy wparcia w Krakowie w walce z chorobliwym obżarstwem? Lub /i terapeuty. Niestety z powodów finansowych zainteresowana mogę być tylko refundowanymi przez NFZ terapiami, opieką.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
warto szukac takich osob na forach, czesto w ten sposob mozna w internecie spotkac osoby z podobnym problemem. Jesli.chodzi o pomoc ze strony nfz, moze pani sprobowac sie dowiedzoec, czy gdzies w pani okolicy nie bedzie dziallac bardzo.fajny projekt IZZ i PTD, pomagajacy osobom z nadwaga. Warto zapoznac sie z materialem na stronie instytutu zywnosci i zywienia. Jest to projekt trwajacy ok.3mies gwarantujacy opiekw dietetyka, psychologa, a takze fizjoterapeuty. Pozdrawiam

Dla osób odchudzających się niezwykle ważne jest wsparcie ze strony bliskich albo innych ludzi borykających się z podobnym problemem. Od wielu lat na terenie kraju powstają nowe stowarzyszenia i grupy wsparcia, które mają na celu pomóc osobom otyłym pozbyć się kilogramów i odbudować wiarę w siebie.

W Polsce powstają tzw Kluby Puszystych "Super Linia"

Jest ich obecnie 63 i działają zarówno w miastach jak i na wsiach. Wszystkie prowadzą działalność na rzecz zdrowego stylu życia, odchudzania I co jest bardzo ważne dowartościowania osób otyłych.

Kluby organizują spotkania ze specjalistami od zdrowego odżywiania i dietetyki, z psychologami a ich członkowie ćwiczą wspólnie w siłowniach, pływają, odchudzają się.

Jeżeli chodzi o Kraków to proszę się kontaktować (nie jeste pewna czy nadal jest aktualne) z Panią
Prezes: Maria Grażyna Rydzewska
Tel. (0-12) 644-20-51,
Tel.kom.603 163 275

Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Często takie grupy organizują się w poradniach i przychodniach psychologiczno- psychiatrycznych, proszę również zajrzeć na strony internetowe psychodietetyków.