Zapytaj lekarza

7 2 8 , 7 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grupy wsparcia w walce z chorobliwym obżarstwem

Poszukuje grupy wparcia w Krakowie w walce z chorobliwym obżarstwem? Lub /i terapeuty. Niestety z powodów finansowych zainteresowana mogę być tylko refundowanymi przez NFZ terapiami, opieką.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Kontrola żywności ekologicznej

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn
57 poziom zaufania

Witam serdecznie,
warto szukac takich osob na forach, czesto w ten sposob mozna w internecie spotkac osoby z podobnym problemem. Jesli.chodzi o pomoc ze strony nfz, moze pani sprobowac sie dowiedzoec, czy gdzies w pani okolicy nie bedzie dziallac bardzo.fajny projekt IZZ i PTD, pomagajacy osobom z nadwaga. Warto zapoznac sie z materialem na stronie instytutu zywnosci i zywienia. Jest to projekt trwajacy ok.3mies gwarantujacy opiekw dietetyka, psychologa, a takze fizjoterapeuty. Pozdrawiam

0

Proszę szukać informacji w Państwowych przychodniach i poradniach zdrowia psychicznego w Krakowie.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Dla osób odchudzających się niezwykle ważne jest wsparcie ze strony bliskich albo innych ludzi borykających się z podobnym problemem. Od wielu lat na terenie kraju powstają nowe stowarzyszenia i grupy wsparcia, które mają na celu pomóc osobom otyłym pozbyć się kilogramów i odbudować wiarę w siebie.

W Polsce powstają tzw Kluby Puszystych "Super Linia"

Jest ich obecnie 63 i działają zarówno w miastach jak i na wsiach. Wszystkie prowadzą działalność na rzecz zdrowego stylu życia, odchudzania I co jest bardzo ważne dowartościowania osób otyłych.

Kluby organizują spotkania ze specjalistami od zdrowego odżywiania i dietetyki, z psychologami a ich członkowie ćwiczą wspólnie w siłowniach, pływają, odchudzają się.

Jeżeli chodzi o Kraków to proszę się kontaktować (nie jeste pewna czy nadal jest aktualne) z Panią
Prezes: Maria Grażyna Rydzewska
Tel. (0-12) 644-20-51,
Tel.kom.603 163 275

Pozdrawiam

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Często takie grupy organizują się w poradniach i przychodniach psychologiczno- psychiatrycznych, proszę również zajrzeć na strony internetowe psychodietetyków.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy