Grypa jelitowa u 10-latka

Witam, 10letni syn zaczął jakiś czas temu chorować na tzw.grypy jelitowe. I to dość często bo w wakacje, jesienią, w grudniu i wiosną. Często bez gorączki. Z takich infekcji wirusowych dość długo leczy się gdyż po 2,3, a nawet 4-tygodnie trwają biegunki. Oczywiście podaję mu probiotyki i na zmianę: smecta i stoperan. A do tego dieta. Jak jest przyczyna że tak często zapada na takie infekcje? Czy można w jakiś sposób zapobiegać? Czy powinnam zrobić synowi jakieś badania, szczepienia ? Magda

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto zgłosić się z Synkiem do lekarza gdyż rzeczywiście częstotliwość tych dolegliwości jest duża i taki stan może prowadzić do odwodnienia a co za tym idzie deficytów makro i mikroelementów.