Gryzienie przez 2,5-letnie dziecko

Od koleżanki syn ciagle kogos gryzie ma obecnie 2,5 lat. Mojego synka bez powodu ugryzł aż do krwi w ręke. Jego mama przeprosiła mnie ale widzę , ze nic z tym nie robi. Jej syn mało mówi, jest jakis dziwny ,Ciągle ma otwartą buzię,czasami jak ogląda bajki to nie reaguje na wołanie, atmosfera w domu jest głosna ?!! Czemu jej dziecko gryzie?? jest to taki wiek czy cos innego, moze nie potrafi sie porozumiec z innymi i wtedy gryzie??? Pozdrawiam

Może właśnie w ten sposób wypracował sobie kanał komunikacyjny z innymi.Gryzienie to też objaw podwrażliwości dotykowej i zaburzenia czucia głębokiego.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Takie zachowanie może wynikać z tego, iż dziecko nie potrafi zakomunikować tego czego chce. Jeśli ma Pani wątpliwości co do rozwoju dziecka koleżanki to może z nią o tym porozmawiać i zasugerować wizytę u specjalisty. Jednak trzeba zrobić to w bardzo delikatny sposób.
Pozdrawiam AM