Grzybica a anemia - co robić?

Mam taki problem: od kilku lat mam grzybicę paznkoci. Antybiotyki, które brałam, nie pomogły. Obecnie jestem po 2-miesięcznej diecie odchudzającej, w skutek której, przynajmniej tak mi się wydaje, zaczęło coś dziać się z moim organizmem. Po pierwsze zanikła mi miesiączka. Co prawda nie mam okresu od 3 tygodni, ale zaczęło mnie to niepokoić. Sporadyczne krwawienie z odbytu, dodatkowo cały czas zimno mi w dłonie i stopy, które często sinieją, skłonność do powstawania siniaków, a na skórze stóp zaczęły robić się jakieś czerwone plamki. Dermatolog stwierdził, że być może to drożdżyca, ale nic więcej mi nie przepisał oprócz zwykłych maści i kazał czekać. Proszę o poradę do jakiego specjalisty najlepiej się udać? Obecnie już od miesiąca nie jestem na diecie, nie biorę też żadnych leków. Mam 25 lat. Niedługo z mężem chcielibyśmy starać się o dzidziusia. Na codzieć czuję się dobrze i z reguły na nic nie narzekam. Sporadycznie tylko brak dobrego samopoczucia. Czy moje objawy mogą być przyczyną jakiś groźniejszych chorób w organizmie i czy może być to powiązane z rozwijającą się grzybicą. Dodam, że jestem również alergikiem ze stwierdzeniem astmy oskrzelowej. Proszę o poradę. Z góry serdecznie dziękuję - pozdrawiam.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Objawy przedstawione przez Panią są bardzo niecharakterystyczne. U niektórych osób nie stanowią nawet obrazu chorobowego ("taka ich uroda"), u innych mogą być manifestacją niedokrwistości, problemów z tarczycą, nadnerczami, chorób reumatycznych i innych. Powinna Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub internisty, celem wykonania podstawowych badań krwi (morfologia krwi obwodowej, OB, CRP, TSH), zwłaszcza jeśli planuje Pani zajść w ciążę. Nie przypisywałabym odpowiedzialności za te objawy grzybicy skóry stóp.