Grzybica a anemia - co robić?

Mam taki problem: od kilku lat mam grzybicę paznkoci. Antybiotyki, które brałam, nie pomogły. Obecnie jestem po 2-miesięcznej diecie odchudzającej, w skutek której, przynajmniej tak mi się wydaje, zaczęło coś dziać się z moim organizmem. Po pierwsze zanikła mi miesiączka. Co prawda nie mam okresu od 3 tygodni, ale zaczęło mnie to niepokoić. Sporadyczne krwawienie z odbytu, dodatkowo cały czas zimno mi w dłonie i stopy, które często sinieją, skłonność do powstawania siniaków, a na skórze stóp zaczęły robić się jakieś czerwone plamki. Dermatolog stwierdził, że być może to drożdżyca, ale nic więcej mi nie przepisał oprócz zwykłych maści i kazał czekać. Proszę o poradę do jakiego specjalisty najlepiej się udać? Obecnie już od miesiąca nie jestem na diecie, nie biorę też żadnych leków. Mam 25 lat. Niedługo z mężem chcielibyśmy starać się o dzidziusia. Na codzieć czuję się dobrze i z reguły na nic nie narzekam. Sporadycznie tylko brak dobrego samopoczucia. Czy moje objawy mogą być przyczyną jakiś groźniejszych chorób w organizmie i czy może być to powiązane z rozwijającą się grzybicą. Dodam, że jestem również alergikiem ze stwierdzeniem astmy oskrzelowej. Proszę o poradę. Z góry serdecznie dziękuję - pozdrawiam.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Objawy przedstawione przez Panią są bardzo niecharakterystyczne. U niektórych osób nie stanowią nawet obrazu chorobowego ("taka ich uroda"), u innych mogą być manifestacją niedokrwistości, problemów z tarczycą, nadnerczami, chorób reumatycznych i innych. Powinna Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub internisty, celem wykonania podstawowych badań krwi (morfologia krwi obwodowej, OB, CRP, TSH), zwłaszcza jeśli planuje Pani zajść w ciążę. Nie przypisywałabym odpowiedzialności za te objawy grzybicy skóry stóp. 

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty