Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica czy inne zakażenie?

6 miesięcy temu wspólnie z partnerką leczyliśmy się na grzybicę miejsc intymnych. Stosowałem tabletki i maść na kilka krostek, które pojawiły się na żołędzi. Wszystko szybko wróciło do normy. Dwa tygodnie temu na moim penisie pojawiło się kilka krostek, więc myślałem, że mam nawrót grzybicy. Stosowałem tę samą maść, jednak po 3 dniach smarowania było już tylko gorzej - na napletku i żołędzi pojawiło się dużo czerwonych plam i wydzielała się biała substancja, swędzenie itp. Zaniepokoiłem się, bo nigdy nie miałem takiej sytuacji. Co ważne! Przez 2 tygodnie do czasu pojawienia się krostek, uprawialiśmy tylko seks oralny. Dodam, że moja dziewczyna podatna jest na opryszczkę w okolicach ust. Dlatego zastanawiam się, czy to objawy pasujące do grzybicy, którą kiedyś miałem, czy może opryszczka? Z góry dziękuję za opinię.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam!

Myślę, że nie ma innego wyjścia, jak tylko ponowna wizyta u lekarza. Objawy, które Pan opisuje mogą być skutkiem nawrotu grzybicy, ale także mogą być ewentualnie spowodowane opryszczką. Raczej ma miejsce nawrót grzybicy (sugeruje to biały nalot na penisie). Opryszczka narządów płciowych jest dość bolesna i nieprzyjemna - towarzyszy jej raczej ból niż świąd. Na narządach płciowych występują surowicze pęcherzyki, zaczerwienienie i małe ranki (owrzodzenia).

Pozdrawiam! 

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy