Grzybica dłoni a zmiana na szyi

Leczę grzybicę dłoni maścią Travogen, lekarz dermatolog uprzedził mnie, że grzybica może się przenieść na inne części ciała. Od niedawna wyskoczyła na szyi czerwona swędząca pręga. Czy tą samą maścią można smarować również szyję? Czy w tym stanie zdrowia mogę chodzić na masaże i nie zarazić masażysty? Bardzo proszę o odpowiedź.

Małgorzata Panek

Większość gabinetów kosmetycznych odmawia wykonywania zabiegów i osób z aktywnym zakażeniem bakteryjnym czy grzybiczym.
Proszę pokazać tę zmianę dermatologowi.
Pozdrawiam