Grzybica odzwierzęca u 12-letniego dziecka

Witam dziecko lat 12 ma zdiagnozowaną grzybicę odzwierzęcą zmiany są w okolicach kl. pierciowej pod piersiami brzucha dekolt. Córka dostała lek Myconafine 1 tb . dziennie i krem hascofungin. na 14 dni moje pytanie brzmi czy dzicko w wieku 12 lat może zażywać ten lek? w opisie jest napisane nie stosować poniżej 18 lat. i po ilu dniach powinna być już poprawa? dziekuję

Szanowna Pani, jeśli lekarz tak zalecił to musiały być wskazania. Jeśli chodzi o poprawę stanu klinicznego to jest to sprawa indywidualna, jednakże po kilku dniach powinny być pierwsze efekty