Grzybica penisa – jakie leki?

Witam. Dwa dni temu zauważyłem u siebie objawy grzybicy penisa, zaczerwieniony napletek, delikatne pieczenie i swędzenie, a dzisiaj pojawiła się jakby złuszczająca się skóra na żołędzi. Zaraziłem się najprawdopodobniej od swojej dziewczyny, ona poszła dzisiaj do ginekologa, a ja do lekarza rodzinnego, ponieważ do dermatologa ciężko się dostać. Pani doktor przepisała mi jedną tabletkę Flucofast 150 mg i maść clotrimazolum i tutaj moje pytanie: czy te specyfiki wystarcza? Moja dziewczyna dostała o wiele więcej rożnych specyfików, wiem, że u kobiet to trochę poważniejsza sprawa, ale chciałbym mieć pewność, że wyleczę to do końca, żeby nie wróciło. Pozdrawiam.

Witam!

Myślę, że leczenie, które Pan otrzymał jest wystarczajace. U kobiety leczenie grzybicy jest nieco trudniejsze ze względów anatomicznych i fizjologicznych. Choćby bliskość dróg rodnych i odbytu u kobiet - nadkażenie grzybicą często jest przenoszone właśnie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Pańska partnerka otrzymała zapewne oprócz leku przeciwgrzybiczego także probiotyk, czyli preparat bakterii, które utrzymają "porządek" w drogach rodnych i zapobiegną nawrotowi grzybicy. Polecam Państwu artykuły dotyczące zapobiegania grzybicy - mogą się przydać na przyszłość.

portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-grzybicy-pochwy

portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy

Pozdrawiam!