Grzybica w ciąży?

Mam pytanie. Jestem w 20tyg ciąży, niestety dorobiłam się grzybicy. Lekarz polecił mi brać do pochwowo ****. Mam pytanie dotyczące, czy są może jakieś maści, albo coś do podmywania się, bo te miejsce mam bardzo bolące i czerwone.

Czy **** (preparat miejscowy działający przeciwzapalnie) mogę stosować, jak tak, to jak je najlepiej stosować, żeby nie zaszkodzić dziecku? Da radę to w ogóle wyleczyć?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Grzybica to częste schorzenie u kobiet w ciąży. Stosowanie tabletek dopochwowych przepisanych przez Pani lekarza powinno przynieść poprawę. Może Pani również używać wymienionego przez Panią preparatu przeciwzapalnego, najlepiej podmywając się (zamiast wykonywania irygacji)- zlikwiduje to podrażnienie i ból. Jeżeli jednak taka terapia nie przyniesie skutku, konieczna będzie zmiana leku przeciwgrzybiczego.

Pozdrawiam serdecznie!